prepravce

Pozor na falešné dálniční známky

Policisté a ministerstvo dopravy varují řidiče před koupí falešných dálničních známek na letošní rok. Dosud neznámí pachatelé přitom vyrobili zdařilé padělky kupónů pro osobní i pro nákladní vozy.

Na rozdíl od pravých kupónů je u padělků číslo kupónu na lícové straně mírně rozmazané a působí dojmem tučného písma. Stejně tak hologram na lícové straně zcela neodpovídá originálu.

Nejmarkantnější rozdíl mezi falešnou známkou a originálem je na rubu této známky. Zatímco barva originálního kupónu je na rubu proměnlivá a mění se z tmavočervené do zelené, na padělcích je barva stále stejná - narůžovělá.

Pokud by někdo z řidičů nezákonným prodejcům padělků i přesto naletěl, měl by volat policisty a také si vždy nechávat doklad o koupi kupónu.

Podle mluvčího ministerstva dopravy Karla Hanzelky je informace o nových padělcích překvapivá, protože loni se žádné neobjevily. Rok předtím ale podvodníci v Česku nabízeli falešné známky vyrobené v Číně.

Stejně jako policie i mluvčí doporučil kupovat známky jen u 5000 prověřených distributorů, tedy na poštách nebo čerpacích stanicích.

27.1.2008

Dopravní info on-line

Top nej firem

Prezident CR Zeman

Věříte prezidentovi ĆR Zemanovi?

Celkem hlasovalo 20249. Archiv anket.