prepravce

TATRA, a.s.

TATRA, a.s. Adresa:
Areál Tatry 1450/1
Kopřivnice
74221

IČO: 45193444
DIČ: CZ45193444
WWW: www.tatra.cz
Kraj: Moravskoslezský
Okres: Nový Jičín

Telefon: +420 556 491 111
Fax: +420 556 494 481
E-mail: tatra@tatra.cz

 Akciová společnost TATRA patří se svou více než stopadesátiletou historií mezi nejstarší automobilky světa.

 Nosným výrobním programem firmy jsou těžká nákladní off-road vozidla a automobily pro kombinovanou přepravu terén-silnice, které exportujeme na tradiční trhy Ruska a bývalých zemí SNS, Indie a do evropských zemí, mezi nimiž jsou významnými odběrateli Maďarsko a Slovensko. Naše vozidla nacházejí odbyt také v dalších státech světa jako například v Austrálii a pominout samozřejmě nemůžeme domácí český trh. Současný export mateřské automobilky se pohybuje okolo 80 procent, export celé skupiny TATRA představuje 63 procenta. TATRA, a. s. zaměstnává 1500 lidí, skupina TATRA, což je mateřská firma spolu se čtyřmi dceřinými společnostmi, má kolem 3200 zaměstnanců.
Vozidla značky TATRA jsou charakterizována především svou ojedinělou koncepcí podvozku, vysokou průchodivostí nejtěžšími terény i spolehlivostí, která je předurčuje pro nasazení v nejtvrdších terénních a klimatických podmínkách. Nákladní automobily vyrábíme ve čtyřech obchodních řadách, z nichž civilní vozy zahrnují řady TERRNo1 a JAMAL, vojenské vozy pak obchodní řady ARMAX a FORCE.
Důkazem vynikajících jízdních vlastností tater jsou i skvělé výsledky v automobilových soutěžích. S šesti vítězstvími je již spojena účast Karla Lopraise v nejtěžším dálkovém maratónu světa, kterým je známá Rallye Paříž - Dakar. O dakarské vavříny také pravidelně bojuje s tatrou Tomáš Tomeček, jehož největším úspěchem v barvách samostatného týmu bylo druhé místo v roce 2003. Pouhé dva roky pak stačily Stanislavu Matějovskému za volantem tatrováckého speciálu k získání titulu mistra Evropy v prestižním Evropském poháru tahačů v roce 2001. Za všemi sportovními úspěchy, kterých kdy vozidla značky TATRA dosáhla, stojí samozřejmě znalosti, zkušenosti a zručnost tatrováckých odborníků.

Dopravní info on-line

Top nej firem

Prezident CR Zeman

Věříte prezidentovi ĆR Zemanovi?

Celkem hlasovalo 20249. Archiv anket.